“Madingiausia šių metų spalva”

Madingiausia šių metų spalva siekiantiems pajusti švelnumą ir rūpestį

Interjero autorės: Erika Širvinskaitė-Nadtočienė ir Daina Jauneikaitė-Čereškienė
Studija: „Gera grįžti namo“
Nuotraukos: iš Pinterest

Spalvų institutas „Pantone“ paskelbė madingiausią 2024 metų spalvą, simbolizuojančią žmonijos poreikį susiburti, pajusti švelnumą ir rūpestį. Šiltas ir švelnus persikų atspalvis Peach Fuzz vyraus šių metų interjeruose ir eksterjeruose.

2 1

Metų spalva – šiltas ir švelnus persikų atspalvis

„Pantone“ yra sistematizuota spalvų derinimo sistema, tačiau mados pasaulyje šis spalvų institutas yra vienas iš keleto svarbiausių oficialių tendencijų įstatymų leidėjų. Kasmet „Pantone“ paskelbia būsimą kitų metų spalvą. Šįkart 2024 metų spalva išrinktas šiltas ir švelnus persikų atspalvis Peach Fuzz (PANTONE 13-1023). Anot spalvų instituto, ši spalva praturtina sielą, protą ir širdį.

Metų spalva renkama atsižvelgiant į žmonijos pokyčius ir poreikius, vertinant socialinius reiškinius ir pasaulinę pažangą. „Pantone“ prognozuoja artumo, bendruomeniškumo, rūpesčio ir gebėjimo dalintis poreikį, o viso to simboliu pasirinko subtilią ir jautrią persikų spalvą. Jaukus atspalvis, išryškinantis mūsų troškimą būti kartu su kitais ir kurti jausmus, atspindi naują požiūrį į šiuolaikinį švelnumą. Peach Fuzz yra sielą šildanti spalva, kurianti švelnumo pojūtį, skleidžianti rūpestingumo, dalijimosi ir bendradarbiavimo žinią. Kartu šis atspalvis simbolizuoja mūsų pojūčius ir jų ryšį: skonį, regą, lytėjimą ir kvapą.

1 2

Persikų spalvos dermė su interjero detalėmis

Prognozuojama, kad švelnūs, saldūs ir šiek tiek rūgštūs persiko atspalviai dominuos šių metų interjero spalvų gamoje. Šiluma ir modernia elegancija alsuojantys šios spalvos atspalviai interjere gali būti derinami su neutraliomis, natūraliomis spalvomis, o norint ryškesnių dizaino sprendimų – su kontrastingais žaliais, mėlynais ar violetiniais atspalviais. Persiko spalva praturtina namuose jau esančius terakotos spalvos elementus – šis klasikinis spalvų derinys – nenuobodus. Persiko spalva puikiai dera ir su aukso spalvos akcentais, pavyzdžiui, paveikslų, veidrodžių rėmais, laikrodžių detalėmis.

Ekspertų teigimu, persiko atspalvis namų interjere sukuria jaukią atmosferą. Šia spalva nudažytos sienos, įkomponuotos dekoro detalės ar parinkti akcentai suteikia namams šilumos. Manoma, kad ši raminanti spalva puikiai dera tamsių spalvų interjere. Persikų atspalvis tinka – tiek didelio, tiek smulkaus formato raštuose.

Šią spalvą rekomenduojama naudoti tapetuose, tekstilėje, meno kūriniuose, plakatuose, prie šių akcentų netgi galima derinti gėlių žiedus arba augalų lapus. Renkantis vienspalvę tekstilę, derėtų ieškoti persiko spalvos tekstūruotų audinių. Ši spalva praturtina tamsius kambarius, kur nėra langų arba trūksta natūralios šviesos. Valgomajame, kuriame įprastai mažiau tekstūrų, persiko spalvos motyvai turėtų atrodyti itin jaukiai ir šiltai.

Persiko atspalvis namų eksterjere

Eksterjere bus madingi lengvi spalvų tonai, sukuriantys universalų foną įvairių atspalvių ir dizainų apdailos detalėms. Populiarės kreminiai balti, sidabriniai pilki ir jaukūs medaus atspalviai. Gera žinia ir mėgstantiems gilesnes spalvas – namų eksterjerui puikiai tiks tamsesni atspalviai – juodos ar tamsiai pilkos spalvos tonai šiemet apims daugiau žemiškų pustonių, kurie suteiks eksterjerui gylio ir gyvybingumo. Madingos bus tamsi ir šalta juoda su lengvu žaliu atspalviu, tamsi pilka spalva su mėlyno atspalvio užuomina bei šilta ir tamsi ruda.

Pastebima, kad vis daugiau žmonių renkasi ir madingiausios šių metų – persiko – spalvos eksterjerą. Ši spalva puikiai randa vietą tinkuojamų fasadų sistemose. Naudojant populiarias FRONTROCK SUPER akmens vatos plokštes ne tik užtikrinsite dailų vaizdą, bet ir efektyvią bei ilgaamžę sienų šilumos, garso ir priešgaisrinę izoliaciją, tuo pačiu sukuriant komfortiškas sąlygas patalpų viduje. Šios plokštės gali būti naudojamos šiltinant išorines sienas iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, mūro, keraminių, silikatinių, betoninių akytbetonio plytų/blokelių.

Panašių savybių turi ir FRONTROCK PLUS plokštės, kurios yra gaminamos vieno tankio, bet yra tvirtos, nesukrentančios ir lengvai montuojamos prie sienų. Plokščių patvarumas įkaitimui ir atsparumas atmosferiniams poveikiams yra grindžiamas dideliu matmenų stabilumu esant aukštoms temperatūroms (iki +70 laipsnių C) ir dideliam drėgniui (iki 90 proc.), todėl fasadų apdailai gali būti naudojamos net ir tamsiausios spalvos, o kaip jau minėta, prie tamsių spalvų itin dera madingiausia šių metų – persiko – spalva. Ekspertų teigimu, akmens vata net ir keičiantis temperatūroms, saulės intensyvumui nekeičia savo parametrų, nesusidaro tarpai net ir esant tamsioms spalvoms, priešingai nei tais atvejais, kai pastato izoliacijai naudojamas polistirolas.